ייעוץ אסטרטגי – דברים שחשוב לדעת לפני שבוחרים יועץ אסטרטגי

חברות רבות במשק פונות לשירותי ייעוץ אסטרטגי על מנת לבחון את שיטות העבודה והשירותים שלהן, לקבל רעיונות שונים לשיפור הניהול ולשמוע על זוויות ראייה חדשות של יועץ מקצועי שאינו חלק מהארגון. ליועץ מקצועי חיצוני יש יתרונות רבים, בעיקר בשל העובדה שהוא איש מקצוע שמגיע מחוץ לחברה ואינו בעל אינטרס. הסקירה שלו יכולה להאיר באור חדש נושאים רבים שלא מקבלים תשומת לב מיוחדת במהלך שגרת העבודה. פנייה אל ייעוץ לחברות אף מהווה חלק משמעותי מבחינת ניהול אסטרטגי נכון של עסק. כשפונים אל ייעוץ אסטרטגי מקצועי, כדאי להתייחס לכמה נקודות:

בחרו יועץ בעל ניסיון מעשי
יש פתגם שאומר “אלו שלא יכולים, מלמדים” – זה ברור מאליו שמומלץ לבחור ביועץ בעל ניסיון מעשי רב. עם זאת חברות רבות פונות לקבלת ייעוץ מאנליסטים שמגיעים מתחום המחקר האקדמי. יכול להיות להם ידע עצום בתחום עולם העסקים, אך חלק מהם מעולם לא ניהלו עסק בעצמם אלא רק ייעצו לעסקים כיועצים חיצוניים. ייעוץ אסטרטגי מקצועי מבוסס על ניסיון מעשי ועל ידע תיאורטי רב. לעיתים חברות ובתי עסק בוחרים ביועצים שמגיעים מרקע של כישלון ניהולי וחוסר השכלה מתאימה. כשבוחרים יועץ אסטרטגי, חשוב לבחור ביועץ שיש לו רקע ניהולי עשיר וידע מקצועי רב על מנת להתקדם בצורה בטוחה ומהירה בניהול העסק.

חפשו ייעוץ אסטרטגי שמותאם לתחום העיסוק שלכם
ניהול אסטרטגי נכון דורש ביצוע בחינה מחדש של העסק במטרה לקבל תובנות חדשות לגבי אופן ההתנהלות שלו. נקודת המוצא לבניית אסטרטגיה טובה דורשת היכרות מעמיקה עם האופן שבו מתנהל התחום שבו מתמקד העסק. לדוגמא, אם מנהל בנק מבקש לקבל ייעוץ עסקי, הוא יוכל לקבל את הייעוץ הטוב ביותר מיועץ שמכיר את תחום הבנקאות. בחירה של קבלת ייעוץ אסטרטגי מפי יועץ שמכיר את תחום העסק שלכם תספק לכם יתרון עצום ותגדיל את סיכויי ההצלחה של התהליך.

בחרו יועץ בתחום ייעוץ לחברות בעל חשיבה יצירתית
בחירה אפקטיבית של יועץ אסטרטגי אינה מתבססת רק על ניסיון ניהולי מוצלח ועל השכלה אקדמית. גם אם תהיו אלופי העולם בשחייה, אם לא תוכלו להיכנס אל הראש של אדם שלא שחה מעולם, יהיה לכם קשה להצליח ללמד אותו לשחות נכון. בחיים, ידע וניסיון עשירים לא תמיד מספיקים. חשוב לדעת לחשוב “מחוץ לקופסה”, לנתח מצבים בסביבה משתנה ולדעת למצוא את הפתרון המתאים ביותר לכל בעיה. ייעוץ עסקי שמוביל לתוצאות טובות צריך להיות מבוסס על תוכנית עבודה נכונה שמתאימה לצרכים של בעל העסק ולתנאים המשתנים בשוק.

‘יישום אסטרטגיות’ מספקת ייעוץ מקיף לחברות ולעסקים מתוך היכרות מעמיקה עם תחומים מגוונים במשק הישראלי. יועצי החברה מלווים את תהליך הייעוץ לכל אורכו ומסייעים בהשגת המטרות ביעילות ועם בחינה מתמדת של הדינמיקה המשתנה בעולם העסקים התחרותי.

יעניין אתכם גם: אסטרטגיה עסקית, פיתוח עסקי, חברות ייעוץ אסטרטגי