צמיחה עסקית – שלושה טיפים שיכולים לעזור בדרך להצלחה

צמיחה עסקית היא אתגר שקשה להשיג ועוד יותר קשה לשמור עליו. לעתים קרובות אנחנו משדרים "עסקים כרגיל" בזמן שהעסק עובר תקופות צמיחה, אבל זה יכול לגרום לנו בקלות לאבד את המקום שבו אנו נמצאים, לפספס את מה שהתעשייה או השוק עושים, ולהבחין במה שהשתנה בסביבה העסקית שלנו. כדי לפצח את סוד הצמיחה העסקית, כדאי להיעזר בשירותיו של יועץ עסקי שיכול לסלול את הדרך עבורכם, אבל יש גם כמה דברים שאתם יכולים לעשות בעצמכם  למטרת צמיחה עסקית, שלא דורשים ייעוץ אסטרטגי לעסקים. שקלו את הפעולות הבאות:

הפיצו את הבשורה – התחילו לדבר

האנשים שמפיקים כנסים מקצועיים מבקשים ליצור אירוע שאחרים ירצו להשתתף בו. הם צריכים למצוא מרצים ודוברים מרתקים, שימשכו את תשומת הלב. הציגו את עצמיכם כמומחים (כמו שאתם באמת!) והירשמו להרצות ולדבר בכנסים מקצועיים ובאירועים שקשורים לתחום שלכם. ואל תגבילו את עצמיכם רק לאירועים שמתרחשים בישראל – בהרבה כנסים בינלאומיים נותנים מקום למרצים ממדינות זרות, או שניתן לבצע ראיון חי ברשת, בסקייפ או בכל אמצעי תקשורת אחר. אירועים כאלה יבססו את האמינות ואת המוניטין שלכם, וכאשר לקוחות פוטנציאליים יחפשו לשכור מישהו בתחום, הם יגיעו ביתר קלות אליכם, מה שיוביל, בסופו של דבר, למטרה – צמיחה עסקית.

בחרו את האנשים הנכונים למסע

לפני שאתם יכולים אפילו לחשוב על מסלול הצמיחה של החברה, אתם צריכים לוודא שיש באמתחתכם צוות יציב שיכול לעזור לכם להשיג צמיחה עסקית והצלחה כלכלית. בחרו את האנשים שיגרמו לחזון שלכם לקרום עור וגידים, שיאתגרו אתכם אך גם ידעו לרסן כשצריך. אנשים מסורים למשימה שלא יהססו להפשיל את השרוולים ושלא מכירים את המילים "זה לא התפקיד שלי". הצלחה של חברה יכולה לקום וליפול על ההון האנושי המרכיב אותה, וודאו שאתם יוצאים לדרך עם הטובים ביותר.

שמרו את זה פשוט

הכל מתחיל עם חזון עסקי שלכם, והחובה שלכם היא לבדוק האם חזון זה מתקיים בצורה מדויקת ותמציתית בחברה? אם לא, התוצאה יכולה להיות רחוקה ממה שחשבתם. השקיעו זמן במחשבה ובניסוח, וגבשו אסטרטגיה עסקית ברורה. אל תתפזרו והישארו ממוקדים במטרה הקרובה שלכם. רק אחרי שתגיעו אליה, המשיכו אל היעד הבא. מתקשים בבחירת האסטרטגיה הנכונה? חוששים שאינכם מכירים מספיק את השוק בו שוחה החברה שלכם וכי אינכם מעודכנים בחידושים האחרונים? מרגישים שחסרים לכם הכלים הנכונים לגבש את האסטרטגיה שתיקח אתכם אל השחקים? זהו את בזמן ובקשו עזרה. זאת לא בושה ובדיוק בשביל זה אנחנו פה. פגישה עם יועץ עסקי של חברת יישום אסטרטגיה תוכל לעזור לכם בהבנת בסיס העסק ולכוון אתכם לקראת צמיחה עסקית והצלחה. למידע נוסף, צרו קשר בטלפון 03-5752223.