פיתוח עסקי כמנוע לצמיחה עסקית


פיתוח עסקי
הוא כלי חיוני לצמיחה של כל עסק. בעלי עסקים רבים נתקלים בשלבים מסוימים בירידה של הרווחים. השוק העסקי התחרותי מחייב היום כל בעל עסק או חברה לפתח במקביל אסטרטגיה עסקית שתבחן באופן מתמיד את צרכי השוק המשתנים והכוחות שמתחרים בו, על מנת למצוא את הדרך הטובה ביותר להגדיל את המכירות. יישום אסטרטגיות מעניקה שירותי ייעוץ אסטרטגי לחברות, עם צוות יועצים המתמחה במגוון תחומים ובהתאמה לשיטת עבודה מתקדמות. פיתוח עסקי יעיל מתמקד בשלושה גורמים:

מיזוגים ורכישות:
העולם העסקי הגלובלי מתנהל באופן שמזכיר לפעמים את חוקי הטבע: החזק אוכל את החלש. כמעט כל החברות הפועלות כיום, מנהלות את הפעילות שלהן במסגרת יחסי גומלין עם חברות אחרות, בין אם מדובר בתחרות ובין אם מדובר בחברת אם שפורשת את חסותה על חברות קטנות יותר. תהליכי מיזוג בין חברות הם חלק בלתי נפרד מבנייה של אסטרטגיה עסקית. המטרה העיקרית שלה היא יצירת שיתופי פעולה שיחזקו את האינטרסים של שני הגופים במקביל. זה יכול לבוא לידי ביטוי בנושא של יצירת שירותים משלימים, הקצאת משאבים כלכליים למטרות פיתוח, רכישה של מוצרים חדשים ועוד.

צמיחה אורגנית:
פיתוח עסקי מבוסס גם על הרחבת מגוון השירותים והמוצרים שמספקת חברה, במטרה להיכנס לתחומי פעילות חדשים ולבסס את מעמדה בתחום שבו היא פועלת. במסגרת ייעוץ אסטרטגי לחברות, היועצים הכלכליים מסייעים לחברות לפתח תחומי פעילות חדשים באמצעות כלים מתודולוגיים מוכחים. הכניסה לשווקים חדשים או פיתוח מוצרים צריכה להתבסס על מידת הנחיצות של המוצר/שירות ולהיעשות בהתאמה לאסטרטגיית חדירה. יועץ כלכלי שנותן ייעוץ לעסקים, צריך להכיר היטב את אופן ההתנהלות של התחום שבו פועלת החברה שלה הוא מייעץ.

ניהול אסטרטגיה עסקית ביחס להשפעה של חברות ענק:
חברה בינלאומית שתרצה להשתלב בכלכלה הישראלית, תוכל לבצע את המהלך בהצלחה רק לאחר היכרות מעמיקה עם השוק הישראלי ובניה של פיתוח עסקי מותאם למהלך החדירה. בעבר נכשלו כמה מותגים גדולים ומצליחים שעשו חיל בכל העולם, אך כאשר הם פתחו סניפים בישראל, הדבר לא צלח והרשת נאלצה לסגור את הפעילות שלה. אפשר לראות כדוגמא למקרה כזה את הניסיון של רשת בתי הקפה "סטארבאקס". גם אם לחברה יש ניסיון רב, בסיס כלכלי איתן והצלחות מוכחות, כניסה אל שוק חדש מצריכה תכנון מוקדם שמתבסס על הבנה של הצרכים שלו והאופן שבו הוא מתנהל.

יעניין אתכם גם: אסטרטגיה עסקיתפיתוח עסקיחברות ייעוץ אסטרטגי