מהם הצעדים המעורבים בקבלת ייעוץ אסטרטגי?

גם אתם מרגישים שהעסק שלכם יכול להיות פרודוקטיבי ויעיל יותר? גם אתם ניסיתם לבצע שינויים, לקבל החלטות ולנסות לשנות, אך מרגישים כי אתם עדיין תקועים במקום?  חושבים על התערבות מקצועית לשיפור העסק, שתשפר כמובן גם את תנאי העובדים ואת האווירה הכללית של העסק? זה אולי הזמן לשקול קבלת עזרה מקצועית, פעולה שיכולה לשנות את פני העסק שלכם מקצה לקצה. לקראת פגישת ייעוץ אסטרטגי, כדאי להתכונן ולהכיר את ארבעת השלבים:

שלב ראשון – מפגש היכרות
מהות הפגישה הראשונית עם חברות יעוץ אסטרטגי היא היכרות טובה ומעמיקה של שני הצדדים. במהלך הפגישה, חברת הייעוץ תספק  סקירה כללית על עבודתה, הצלחותיה ואמונותיה בכל מה שקשור לעסקים ותפרט את המהלכים עליהן חשבה, ועל המסע אותו היא רוצה להעביר את העסק הפרטי שלכם, מתוך תקווה שהאסטרטגיה תהיה חזקה ונכונה לעסק, ותימשך שנים רבות. תפקידכם בשלב זה הוא לעזור לחברת הייעוץ להבין מהם הנושאים הדחופים ביותר של העסק ומהן החוויות שלכם בכל מה שקשור לניהול כספים, ניהול אסטרטגי וכדומה. בשלב זה, אחרי ששני הצדדים פרשו את משנתם, תוכלו להבין ולהגיע למסקנה משותפת לגבי נכונות חברת הייעוץ לעסק.

שלב שני – דיאלוג
צעד זה כרוך בדיאלוג פתוח וישר, שכן זה השלב בו חברת הייעוץ האסטרטגי מקדישה את הזמן לגילוי המטרות, היעדים, השאיפות והדאגות שלכם. היא מתחילה לאסוף מידע על כל המידע הרלוונטי לייצור אסטרטגיה: מידע על העבודה, הקריירה, הנכסים, ההתחייבויות, התכניות לחינוך הילדים, סיוע בעמידה בעלויות עבור הנכדים, תוכניות הפרישה, וכל נושא אחר שאתם מרגישים כי הוא חשוב מספיק וחיוני לקבלת תמונה כללית רחבה על מצבכם.  לאחר סיום הפגישה והבנת הנסיבות הפיננסיות והאישיות שלכם, סוג הייעוץ שלו אתם זקוקים  והנושאים עליהם תרצו לתת דגש, תקבלו הערכת מחיר עבור ייעוץ אסטרטגי לעסק שלכם.

שלב שלישי – ניהול אסטרטגי ויצירת האסטרטגיה
זה הזמן להתחיל לעבוד יחדיו! תוצאות ייעוץ אסטרטגי טובות נובעות משילוב של חברות יעוץ אסטרטגי בקיאות ובעלות ידע העבודות בשיתוף פעולה הדוק עם לקוחות מעורבים ומחויבים. הייעוץ האסטרטגי הוא, במובנים רבים, תרשים ניווט פיננסי, בו ישנם מספר נתיבים שעשויים לקחת אתכם ליעד המיוחל. המשימה של חברת הייעוץ היא למפות את המסלולים האפשריים, להצביע על הסיכונים (הנסתרים לעתים קרובות) מתחת לפני השטח,ולהציג מסלול פעולה אופטימלי ומומלץ.

שלב רביעי – יישום הייעוץ האסטרטגי
יישום המסקנות מתרחש רק לאחר שאתם מרוצים מכל ההיבטים העיקריים שחברת הייעוץ סיפקה לכם. עם אישור האסטרטגיה הסופית, ניתן לעבור לשלב הקריטי – יישום האסטרטגיה בשגרת העבודה של החברה. לעתים קרובות מאוד זה כרוך בשינוי סדרים ומנהלות, התכתבויות מול גומרים שונים, הנפקת טפסים ואישורים, או לעיתים גם שיתוף עם יועץ מקצועי אחר כמו רואה חשבון, יועץ מס, עורך דין או  מומחה תכנון נדל"ן – כל מה שצריך על מנת לשקם ולהרים את העסק שלכם!

אם גם אתם זקוקים לשרותי ייעוץ אסטרטגי ורוצים לשמוע פרטים נוספים, צרו קשר עוד היום מומחי יישום אסטרטגיות, שישמחו לתת מענה ולעזור לכם לבנות אסטרטגיה עסקית יעילה ומנצחת.