יעוץ אסטרטגי לחברות  – במה הוא שונה מיעוץ ארגוני?

יעוץ אסטרטגי לחברות הוא שירות הניתן לבתי עסק, חברות וארגונים שרוצים לבנות תוכנית עבודה מסודרת לטווח ארוך, המבוססת על אסטרטגיה עסקית. חברות פונות לשירותי יעוץ אסטרטגי כאשר יש צורך להתמודד עם תחרות בתחום העיסוק שלהן מצד חברות אחרות, במטרה למקסם רווחים ולקדם תהליכי התייעלות, במצבים שבהם נוצר משבר בחברה או במקרים בהם הן שואפות להתרחב אל שווקים חדשים. יעוץ אסטרטגי שונה באופן מהותי מייעוץ ארגוני, אך בשל הנוכחות הרבה של של הייעוץ הארגוני בשלל כתבות, בלוגים ותוכניות לימוד אקדמיות, אנשים רבים נוטים לבלבל ביניהם. הייעוץ האסטרטגי והייעוץ הארגוני קשורים זה בזה אך ישנה הבחנה ברורה ביניהם: המטרה של יעוץ אסטרטגי היא להציב יעדים ולתכנן את מדיניות הארגון בעוד שהמטרה של הייעוץ הארגוני היא להגדיר את הדרכים שבהן ניתן להוציא אל הפועל את האסטרטגיה העסקית.

חברות יעוץ אסטרטגי מציעות מגוון שירותי יעוץ אסטרטגי לעסקים וארגונים בשוק הישראלי. כשחברה פונה לקבלת שרותי יעוץ, עליה לבחון את התחומים שברצונה לקדם. ייעוץ אסטרטגי מקיף מגוון תחומים: ניהול לקוחות מתקדם, פיתוח עסקי, אסטרטגיה שיווקית, אסטרטגיה תחרותית, אסטרטגיה רב ערוצית, שירות ומכירות, תוכניות נאמנות ושימור לקוחות ועוד. על מנת לבנות אסטרטגיה עסקית טובה, היועץ האסטרטגי צריך להכיר מקרוב את תנאי השוק הייחודיים לתחום שבו החברה עוסקת. לדוגמא, תחום הבנקאות מושפע מרגולציות ממשלתיות ומתחרות מצומצמת בין כמה בנקים מרכזיים ששולטים בו. לעומת זאת תחום התיירות מושפע הרבה יותר מתהליכי גלובליזציה ושינויים פוליטיים. כדי לתמרן את החברה בהצלחה, חשוב לדעת מול מי צריך להתמודד וכיצד להתעלות על המתחרים במסגרת תנאי המשחק הקיימים.

לאחר עיצוב האסטרטגיה העסקית האופטימלית, מגיע תורה של האסטרטגיה הארגונית. היא זו שנועדה לשרת את מטרות הייעוץ העסקי ולהגדיר את הדרכים שבהן הן ייושמו. בשנים האחרונות קמו יותר ויותר יועצים ארגוניים שלא עברו התמחות מסודרת, והגיעו אל התחום מתוך גישות שונות וניסיון חיים מגוון, כמו טיפול אלטרנטיבי ויוזמות פרטיות משונות. יועצים ארגוניים מטעם עצמם פוגעים מאוד באמינות של הייעוץ הארגוני הממוסד. התמקצעות בייעוץ ארגוני דורשת לימודים אקדמיים ממושכים וניסיון מעשי רב. בחירה ביועץ ארגוני שאינו מומחה בתחום עלולה לגרום לנזק ולפגוע בתהליכי העבודה של החברה. יעוץ אסטרטגי לחברות הוא תהליך מורכב שדורש שיתוף פעולה ומחויבות של שני הצדדים, הן של היועץ האסטרטגי והן של בעלי החברה.

חברת יישום אסטרטגיות מעניקה שרותי ייעוץ לחברות במגוון תחומים: פיננסים, תיירות ונופש, בריאות, תקשורת, מסחר, טכנולוגיה ועוד. המומחים של יישום מובילים תהליכי ייעוץ אסטרטגי ביחד עם הגופים המובילים במשק הישראלי. למידע נוסף צרו קשר בטלפון: 03-5752223