ייעוץ עסקי – האם העסק שלכם זקוק לזה?

מטבעם, רוב בעלי העסקים הקטנים בנו את העסק או החברה במו ידיהם, והם מעדיפים להיות מעורבים בכל היבט שלו, מההחלטה על איזו מכונת קפה תהיה במשרד ועד ביצוע החזרי המס של החברה. הסטטיסטיקה מראה כי רוב בעלי העסקים מתקשים להאציל משימות לעובדים או ליועצים חיצוניים, כמו חברות ייעוץ אסטרטגי או ייעוץ עסקי. עם זאת, אם יותר מדי מהזמן שלכם, כבעלי עסק,  מתבזבז על פעילות שאינה קשורה ללב ליבו של העסק, כנראה  שזה הזמן לשאול את השאלה – אולי הגיע הזמן לשכור שירותי חברות ייעוץ אסטרטגי?

בשלב הסטארט אפ או בשלב הצמיחה הראשוני של העסק, לעיתים אין ברירה לכם ברירה, אלא באמת להיות מעורבים בכל פרט ופרט, בעיקר עקב אילוצים כלכליים. עם זאת, כאשר העסק מתחיל להתייצב ולהתבגר, יש צרכים חדשים רבים שמתעוררים, והם יכולים להיענות בצורה טובה יותר על ידי מומחים בתחום. המורכבות ההולכת וגדלה של טכנולוגיות המידע, המהירות בה המצאות טכנולוגיות חדשות מתפתחות, ההיבטים המשפטיים שמשתנים ומתחדשים כל הזמן ועוד, הופכים את היכולת והצורך שלכם להישאר מעודכנים, לכמעט בלתי אפשרית. חברות ייעוץ אסטרטגי שמגיעות מבחוץ יכולות לעזור לכם לארגן אסטרטגיה שתתאים לסוג העסק, לסדר את המשימות בצורה הגיונית, לבנות גרף יעדים ותכניות עסקיות ולהבהיר לכם את נקודות החולשה והחוזק.

לפני שאתם מתחילים לחפש ייעוץ עסקי, שבו עם עצמיכם ונסו לזהות בצורה היסודית והעמוקה ביותר, את הצרכים שלכם. לדוגמה, האם תזדקקו לסיוע חודשי קבוע ו/או לסיוע בהנהלת החשבונות רק בזמן הנפקת דוחות המס? האם אתם זקוקים לעזרה בכל מה שקשור דווקא בהבנת והטמעת טכנולוגיות חדשות? אולי כדאי דווקא לחזק את תחום השיווק או לקבל ייעוץ אסטרטגי שיסביר לכם מהו הנתיב הנכון עבור העסק? רק אחרי שקבעתם את דרישות הייעוץ, הכינו רשימה של מועמדים פוטנציאליים מהשוק המקומי. הפניה מפה לאוזן היא הדרך הנפוצה ביותר למציאת עזרה וייעוץ טוב, במיוחד אם אתם כבר עמוק בעסק ומכירים קולגות בתחום או בתחומים דומים היכולים להמליץ. חברת יישום אסטרטגיות נחשבת לאחת החברות המובילות בתחום הייעוץ, והיא מעניקה את שירותיה כבר משנת 1987. החברה מלווה לקוחות רבים, בארץ ובעולם, בכל שלבי צמיחת העסק – מרמת הרעיון ועד להצלחה ושגשוג, תוך מחשבה עמוקה, יצירתיות, פתיחות והענקת הכלים הנכונים להצלחה עסקית. רוצים לשמוע עוד? צרו עמנו קשר בטלפון 03-5752223.

יעניין אתכם גם: אסטרטגיה עסקיתפיתוח עסקיחברות ייעוץ אסטרטגי