ייעוץ אסטרטגי – מתי הוא נחוץ?

ייעוץ אסטרטגי הוא שירות מבוקש על ידי חברות, ארגונים ובתי עסק שרוצים למקסם רווחים ולממש את המטרות העסקיות שלהם באופן יציב ומבוקר, כחלק מתהליך ניהול מתמשך ומתוך שאיפה להבטיח את ההצלחות גם בטווח הארוך. תפקידו של יועץ עסקי הוא להוביל את החברה בבטחה אל היעד הזה. בתהליך הייעוץ, החברה מספקת ליועץ גישה אל המבנה הארגוני שלה, המבנה הניהולי, תהליכי פיתוח, דוחו"ת כספיים וכל פיסת מידע שתוכל לתת לו תמונת מצב מלאה ככל האפשר של החברה והמטרות שלה. היועץ העסקי בונה ביחד עם החברה אסטרטגיה עסקית לטווח של כמה שנים קדימה בהתאם להישגים שלה ובהתאם למבנה השוק העסקי שבו היא מתחרה. בנוסף לאסטרטגיה עסקית, ייעוץ עסקי מקיף תחומים נוספים כמו: אסטרטגיה רב ערוצית, ניהול לקוחות מתקדם, פיתוח עסקי, אסטרטגיה שיווקית ותחרותית, שירות מוכר ושירות יזום ועוד.

ייעוץ אסטרטגי היה בעבר שירות מוכר בחברות אמריקאיות ואירופאיות שביקשו להתייעל וכיום הפך לנפוץ גם בישראל. הנחיצות שלו הלכה וגברה בעקבות שני תהליכים:
1- פיתוח מודעות ליתרון של בניית אסטרטגיה עסקית נכונה – יותר ויותר חברות מבינות כיום את המשמעות של עבודה בהתאמה לאסטרטגיה מובנית. תכנון אסטרטגי מאפשר לחברה לבנות תוכנית מסודרת ולהבין איך היא יכולה לשפר תהליכים ופיתוח מוצרים בהתאם לצרכי השוק המשתנים.
2 – תהליך הגלובליזציה – השוק העסקי הפך בעשורים האחרונים לשוק גלובלי ואף חברה לא מתנהלת כיום בואקום שיכול להימלט ממנו. גם עסקים קטנים מושפעים משינויים גלובליים, למשל, ניתן לרכוש היום מוצרים רבים דרך אתרי מסחר ברשת האינטנרט ולקבל אותם בדואר עד הבית. להתפתחות הזו יש השלכה מיידית על כל עסק מקומי שמייצר מוצרי צריכה כמו בגדים, משחקים, מכשירי אלקטרוניקה ועוד.

מומלץ להיעזר בשירותי ייעוץ אסטרטגי לא רק בזמן כניסה למשבר. צמיחה עסקית מבוססת על הכרת הגורמים השונים הפועלים בשוק ועל תכנון עסקי נכון. עסק הוא דינמי ומשתנה כל הזמן – הוא משקיע בפיתוח של מוצרים, כניסה לשווקים חדשים, מתמזג עם חברות אחרות, מייצר שיתופי פעולה, ושואף תמיד להגדיל את הרווחים.
היועצים האסטרטגיים של חברת "יישום אסטרטגיות" מעניקים ייעוץ מתקדם לחברות המובילות בארץ במגוון תחומים: בנקאות, תקשורת, מלכרי"ם, תיירות ונופש, פיננסים, מוצרי צריכה טכנולוגיה, בריאות ועוד. החברה מלווה את לקוחותיה ומסייעת להם למצוא את הפתרונות הטובים ביותר לכל אתגר ושינוי.

יעניין אתכם גם: אסטרטגיה עסקיתפיתוח עסקיחברות ייעוץ אסטרטגי