ייעוץ אסטרטגי – מה בינו ובין מודעות עצמית

פיתוח של מודעות עצמית בריאה הוא אתגר שכל אחד מאיתנו מכיר מחיי היום יום. היכולת להבחין בינינו לבין שאר העולם, להבין את האופן שבו אנחנו מגדירים את עצמנו ואת האופן שבו החברה רואה אותנו, היא משימה לא קלה. אדם שמצליח לפתח מודעות עצמית טובה לגבי עצמו, לא גבוהה מדי ולא נמוכה מדי, יכול לייצר קשרים חברתיים בקלות, להרגיש בנוח בחברת אנשים ולהגשים יותר מטרות. בדומה לאופן שבו מתנהלים אינדיבידואלים, כל חברה עסקית היא גם סוג של אורגניזם – היא בוראת עולם נפרד משלה – מייצרת מוצרים, מעצבת שפה שיווקית, מתנהלת בעולם תחרותי ובוחרת בדרכי פעולה שונות על מנת לשרוד בו. אפשר לומר שיש קווי דימיון מסוימים בין האופן שבו חברות פונות לקבלת ייעוץ אסטרטגי לבין האופן שבו אנשים פונים לקבלת ייעוץ פסיכולוגי. חברות מתמודדות עם שוק דינמי שמשתנה כל הזמן ובתוכו הן מנסות לשמור על זהות מובחנת ועל יתרונות שיאפשרו להן להמשיך ולמקסם רווחים לאורך זמן.

יועץ אסטרטגי מלווה חברות וארגונים שרוצים לבחון את דרך ההתנהלות שלהם ולבנות אסטרטגיה עסקית שתוביל אותם בטווח של כמה שנים קדימה לפחות. על מנת לספק ייעוץ אסטרטגי איכותי, היועץ האסטרטגי צריך להתמצא בפלח השוק שבו מתחרה החברה. לדוגמא, יועץ לרשת בתי מלון צריך להכיר מקרוב את תחום תיירות הפנים והחוץ, יועץ לערוץ תקשורת צריך לדעת איך עובד תחום המדיה וכו'. כל חברה מתחרה על נישה מסוימת עם חברות נוספות, וכדי לדעת איך להתעלות עליהן בהצלחה, יש צורך בהבנה מלאה של התחום – מה היתרונות של המוצרים של המתחרים, לאיזה כיוון השוק הולך, איך משפיעים פיתוחים טכנולוגיים חדשים על תהליכי פיתוח של מוצרים חדשים, איזו רגולציה מופעלת על השוק, מה החברה עושה כדי לשמר את הלקוחות שלה, ועוד שאלות רבות שהתשובות עליהן מייצרות תמונת מציאות מלאה.

אסטרטגיה עסקית בוחנת את כל הנתונים האלו, מצביעה על יעדים חדשים שכדאי לממש ומגדירה אילו תהליכים יש ליישם במטרה להגשים את אותם יעדים. בנייה של תוכנית עסקית היא צעד הכרחי של כל בית עסק מכיוון שהיא מסייעת בבחירת אסטרטגיות שיאפשרו לחברה לשמור על היציבות שלה. חברות עושות כל הזמן בחירות חדשות – מפתחות מוצרים, יוצרות שיתופי פעולה עם חברות אחרות, רוכשות חברות או נמכרות לחברות אחרות, פונות לקהלי יעד חדשים ומתמודדות עם הגבלים רגולטוריים. ייעוץ אסטרגי לעסקים מאפשר להן לקבל נקודת מבט של גורם מקצועי חיצוני ואובייקטיבי. הידע הרב שהיועץ העסקי מביא איתו מאפשר לו לעבוד ביחד עם החברה ולהגדיר מחדש אסטרטגיה רב ערוצית שתוביל את המשך הפעילות שלה.

יישום אסטרטגיות מעניקה שירותי ייעוץ אסטרטגי לחברות וארגונים גדולים במטרה להוביל אותם דרך ניהול אסטרטגי נכון לצמיחה עסקית והתנהלות רווחית. לפרטים נוספים צרו קשר עם היועצים שלנו ומיד נתחיל.