ייעוץ אסטרטגי לחברות – מה הופך חברה למצליחה

ייעוץ אסטרטגי לחברות ועסקים הפך בשנים האחרונות לכלי חיוני של חברות וארגונים מכל תחומי הייצור והשירותים. העולם משתנה היום מהר מתמיד, בעיקר בגלל הזירה האינטרנטית, ורבים מהמנהלים המנוסים ביותר מתקשים להעריך האם האסטרטגיה העסקית שבה הם בוחרים אכן תביא את החברה להישגים טובים.

מה הופך חברה למצליחה? במה נמדדת הצלחה?

בשורה התחתונה מדובר ברווח כספי – חברה שמרוויחה יותר ממה שהיא מוציאה לאורך זמן נחשבת לחברה מצליחה, אבל העניין לא מסתיים בכך. כל חברה נמדדת גם ביחס אל המתחרות שלה: האם המוצר שלה מוצלח יותר? האם הרווחים שלה גדולים יותר? לאילו יעדים היא שואפת להגיע? האם המוצרים שלה משתנים ומתחדשים לאורך זמן? אלו רק חלק מהמאפיינים שהופכים חברה ל"מצליחה". למה "מצליחה" במרכאות? כי תחום העסקים הוא קשוח ומאוד תחרותי וכיום אי אפשר לקחת שום נתון כמובן מאליו. חברות שמגיעות להישגים משמעותיים יכולות לקרוס תוך שנים בודדות וחברות קטנות יכולות להתנפח מהר ולהגיע למימדי ענק.

בעידן הזה להחלטות ניהוליות יש המון משמעויות והן יכולות לקחת חברה אל מקומות טובים יותר או פחות טובים. כדי לדעת איך לנווט נכון ולהתוות אסטרטגיה עסקית מתאימה, מנהלי חברות נעזרים בשרותי חברות ייעוץ אסטרטגי. ייעוץ אסטרטגי נכון יודע לשקלל את כל הגורמים הרלוונטיים ביחס לתחום שבו מתחרה החברה ולסייע לה לבחור בדרכי פעולה שונות בטווח של כמה שנים קדימה. ההצלחה נמדדת בכמה מישורים:

הבנת חווית הצריכה של המוצר או השירות – הדרך שבה אנחנו צורכים או יותר נכון "תופסים" את הצורך שלנו לקנות מוצר מסוים היא מפתח חשוב להבנת חווית המשתמש. חברה שמודעת לו ומפתחת אותו ואפילו ממציאה אותו מחדש יכולה לייצר "מותג" ולהתעלות מעל המתחרות שלה.

ניהול לקוחות מתקדם – כל חברה או עסק מנהלים למעשה מעין מערכת יחסים עם הלקוחות שלהן. מידת ההזדהות עם המוצר וטיב הקשר עם החברה יקבעו האם הלקוחות יישארו איתה לאורך זמן. נשמע אישי מדי? בהחלט – למרות ששוק העסקים נתפס כרציונלי, אנשים נוטים לקנות מוצרים הרבה פעמים על סמך הרגש ולא על סמך ההיגיון.

יצירת שיתופי פעולה חדשיםחברת ייעוץ אסטרטגי יכולה לבחון חברה אחרת מבחוץ ולדעת לשים את האצבע על הכיוון שאליו היא צריכה לפנות. אף חברה לא פועלת בתוך וואקום ויצירת שיתופי פעולה עם חברות אחרות או קנייה ומכירה של חברות ושירותים היא הכרחית על מנת לשרוד בשוק הדינאמי.

לעמוד במבחן הזמן – הצלחה נמדדת בטווח הארוך ולא רק בטווח המיידי. כושר העמידה של חברה ישפיע במידה רבה על היכולת שלה להתפתח בעתיד ולשמור על רווחיות. ניהול נכון שמבוסס על אסטרטגיה עסקית בריאה, יכול לקחת חברה ולהביא אותה בדרך מושכלת אל יעדים חדשים.

"יישום אסטרטגיות" היא חברת ייעוץ אסטרטגי המייעצת לחברות הגדולות והמובילות במשק הישראלי. היועצים שלנו בעלי ניסיון עשיר בתחום ייעוץ אסטרטגי לחברות, ניהול לקוחות מתקדם, בניית אסטרטגיה שיווקית ותחרותית ועוד. לקביעת פגישת ייעוץ והתאמה צרו קשר עוד היום עם המומחים שלנו בטל' 03-5752223.