יועץ עסקי – הכל על ליווי עסקי מתקדם

יועץ עסקי מנוסה מלווה חברות החל משלב תכנון האסטרטגיה העסקית ועד למימוש שלה. יועצים עסקיים צריכים להיות בעלי רקע עשיר וניסיון ניהולי בתחום העסקים והמקצוע עצמו לא ממש נלמד בצורה אקדמית אלא נבנה שכבה על גבי שכבה לאחר צבירה של ניסיון רב. כיום כל חברה שרוצה לבנות אסטרטגיה עסקית מובילה, פונה לקבלת שירותי ליווי עסקי מחברת ייעוץ אסטרטגי או מיועצים פרטיים. השוק העסקי הוא תחרותי ומשתנה כל הזמן, וכדי לעמוד בקצב, לממש יעדים ולהצליח להתעלות מעל המתחרים, צריך לעשות בחינה מחודשת של התהליכים המתקיימים בחברה ולהגדיר מראש מטרות ותהליכי עבודה. לשכירת יועץ עסקי עצמאי או חברה לייעוץ עסקי יש יתרונות וחסרונות. יועץ עסקי עצמאי יכול להוביל בהצלחה תהליכי שינוי בחברות אך כל הנטל יהיה עליו ודרוש קשר מיוחד והרבה אמון הדדי כדי שתהליך הייעוץ יצליח. לעומת זאת חברה לייעוץ עסקי מחזיקה בסוללה של יועצים המתמחים בתחומים מגוונים והיא בעלת כר פורה של ידע וניסיון, לכן חברות וארגונים גדולים נוטים יותר לפנות לשירותי ייעוץ של חברות ופחות ליועצים עצמאיים.

כשבאים לבחור בשירותי ליווי עסקי, כדאי לבדוק את הרקע של היועץ או חברת הייעוץ העסקי מבחינת כמה היבטים:

התמקצעות בתחום בו עוסקת החברה – ייעוץ עסקי לא מתקיים בחלל ריק. יועץ עסקי צריך להכיר היטב את התחום שבו עוסקת החברה, לדוגמא: יועץ לרשת בתי מלון צריך להכיר את תחום התיירות על בוריו, יועץ לחברת תקשורת חייב להכיר את תחום התקשורת מבחינת המתחרים המקומיים והגלובליים וחוקי הרגולציה הקיימים, וכן הלאה. ייעוץ עסקי מותאם באופן אישי לכל חברה בהתאם לכוחות החיצוניים שמשפיעים עליה ובהתאם לאופי המוצר או השירות שהיא מייצרת, לכן לא כל יועץ יוכל לתת את השירות הטוב ביותר לכל חברה שתפנה אליו.

תואר אקדמי רלוונטי – ייעוץ עסקי הוא לא מקצוע שמוגדר בצורה מסודרת בעולם האקדמי אך ניסיון אקדמי עשיר מעיד על ניסיון החיים והיכולות של היועץ. בוגרים של לימודי כלכלה ומשפטים, מדעי החברה, סטטיסטיקה ומנהל עסקים מביאים איתם רקע תיאורטי עשיר שמשמש כבסיס לניסיון הניהולי שלהם ומעניק להם יכולת חשיבה מעמיקה.

ניסיון ניהולי – יועצים אסטרטגיים ועסקיים מגיעים הרבה פעמים מתוך השוק העסקי עצמו לאחר שצברו ניסיון ניהולי בחברות מצליחות. הכרת הפרקטיקה ויכולות ניהוליות מוכחות הן כלי חשוב מאוד לכל מי שנותן שירותי ייעוץ עסקי, שכן תחום הייעוץ דורש ניסיון עשיר ויכולת לעצב אסטרטגיות עסקיות מובילות.

יכולת אנליטית גבוהה וחשיבה יצירתית – יש דברים שקשה לכמת – נסיון מעשי ותעודות אקדמיות הם חלק ממכלול שלם, שאחד החלקים החשובים בו הוא היכולת לנתח מצבים בצורה נכונה ולחשוב מחוץ לקופסה. יועצים בתחום ניהול עסקי לא יכולים לעבוד אף פעם לפי שבלונות, אין שחור ולבן ואין אמת אחת חשובה. היכולת לבחון סיטואציה, לנתח אותה, להפריד בין עיקר לתפל ולהציע פתרונות יצירתיים היא אולי המעלה החשובה ביותר של יועץ, שהופכת אותו מיועץ ממוצע ליועץ מנצח.

יישום אסטרטגיות מעניקה שירותי ייעוץ עסקי לחברות וארגונים מתחומים שונים עם מערך של צוות יועצים מנוסה ומיומן. צרו איתנו קשר עוד היום ומיד נתחיל!