אסטרטגיה עסקית – ארבעה מימדים של חוסר וודאות

אסטרטגיה עסקית נבנית לאחר תהליך מורכב של בחינה מחדש של חברה או ארגון המבקשים להתוות אסטרטגיה שתוביל אותם בטווח של כמה שנים קדימה. כל בית עסק מתנהל כיום בשוק תחרותי שמשתנה כל הזמן, וחישוב המהלכים מראש יכול להעניק לו יתרון משמעותי ביחס למתחרים שלו. יישום אסטרטגיות מעניקה שרותי ייעוץ אסטרטגי לחברות גדולות בשוק הישראלי והבינלאומי ומובילה אותן בדרך להגשמת היעדים. בנייה של אסטרטגיה עסקית מנצחת מבוססת על הגדרת החזון של החברה, גיבוש אסטרטגיה ומתן ייעוץ אסטרטגי שוטף לאורך תהליך העבודה.

אסטרטגיה עסקית מבוססת על סקירה של ארבעה מימדים:

1. הטכנולוגיה – המוצר המוביל של החברה – הבסיס לתהליך של ייעוץ אסטרטגי הוא הבנת המוצר או השירות שהחברה מציעה ללקוחות שלה: התשתית היצרנית שלה, הפלטפורמה שהיא מייצרת, רשת התקשורת ואפיון משתמשי הקצה. הבנת הקשר בין המוצר ללקוח היא המפתח להבנת המהות של החברה ומשמשת כבסיס לפיתוח מוצרים חדשים ואסטרטגיה שיווקית.

2. הסביבה העסקית – ניהול אסטרטגי נכוון צריך להיות מושתת על הכרת התחום העסקי שבו פועלת החברה. הגורמים החיצוניים שמשפיעים באופן ישיר על התנהלות של חברות קשורים בחוקים רגולטוריים מקומיים, כמות החברות המתחרות על אותו נתח שוק ומידת ההצלחה שלהן, והקשרים שהחברה מנהלת עם הספקים שלה. יועץ אסטרטגי שמלווה חברה שעוסקת בתחום פיתוח שבבים צריך להכיר היטב את הענף שבו החברה מתחרה על מנת לדעת להעריך מראש אילו כוחות עלולים להשפיע עליה בהמשך הדרך.

3. הלקוחות – ניהול לקוחות מתקדם מאפשר לחברה לשמור על מאגר לקוחות נאמן ולתחזק מותג אטרקטיבי. ניהול לקוחות כולל את הבנת המאפיינים שלהם, הרגלי הקניה, שיקולי הקניה והאופן שבו מתבצעת האינטראקציה בין החברה והלקוחות. הבנת הקשרים האלו משמשת כבסיס לתכנון אסטרטגיה עסקית במסגרת תהליך של ייעוץ אסטרטגי.

4. המאקרו – הסביבה הפוליטית/חברתית שבה פועלת כל חברה יוצרת השפעות ברמת המאקרו. ברמה הזו אפשר למצוא את כל מה שקשור באיכות הסביבה, המצב המדיני, המצב הכלכלי והמצב החברתי. מיפוי נכון של הנתונים האלו משמש כחומר רקע להבניית אסטרטגיה עסקית טובה שתוכל לקחת בחשבון משתנים חיצוניים שעלולים להשפיע על אופן ההתנהלות של החברה.

יישום אסטרטגיות מעניקה שרותי ייעוץ אסטרטגי לחברות וארגונים עם צוות יועצים מיומן וניסיון רב. צרו קשר עוד היום עם המומחים שלנו וביחד נוכל לבנות אסטרטגיה עסקית מנצחת.