אסטרגיה עסקית – איך לעשות את זה נכון

אסטרטגיה עסקית היא חלק בלתי נפרד מההתנהלות של כל בית עסק. תוכנית עסקית טובה היא הבסיס להתנהלות יעילה ומוצלחת בטווח הארוך ומושתתת על הצבת יעדים, הגדרת קהל יעד, ניהול לקוחות, פיתוח עסקי ופרמטרים נוספים. יועץ אסטרטגי צריך לדעת היטב כיצד פועל התחום שאליו שייכת החברה לה הוא מייעץ. למשל, יועץ לבנק, צריך להכיר את תחום הבנקאות לעומק, יועץ לחברת תעופה צריך להכיר את תחום התעופה והתיירות וכן הלאה. חברות פועלות כיום בשוק תחרותי שמשתנה כל הזמן ובנוסף לכך מושפעות מתהליכים כלכליים גלובליים. ייעוץ אסטרטגי מכוון בהתאם ליעדים של החברה, הוא כולל: בניית אסטרטגיה שיווקית ותחרותית, תוכניות נאמנות ושימור לקוחות, בניית אסטרטגיה רב ערוצית, הטמעת ניהול לקוחות מתקדם והטמעת תהליכי שירות מוכר ושירות יזום.

אסטרטגיה עסקית היא עניין מורכב, אחד התחומים המבוקשים ביותר בה כיום הוא ניהול לקוחות מתקדם. ארגון גדול מחזיק במאגר לקוחות ואחת המטרות העיקריות שלו היא למצות את הפוטנציאל שלו – לחזק את הקשר בין הלקוח אל המותג, לשמור על רווחיות יציבה לאורך זמן ולמצוא דרכים להגדיל אותה. בשלב הראשון מתבצע תהליך של מיפוי הלקוחות וחלוקתם לפלחים בהתאם לקריטריונים מסוימים. במקביל לכך, נעשים אפיונים לממשקים ישירים ולממשקים עקיפים שבאמצעותם החברה תתנהל מול הלקוחות ובשלב השני נבנית תוכנית עסקית לניהול הלקוחות כל עוד הם ממשיכים להשתייך אל המאגר.

חברת יישום אסטרטגיות, המעניקה שירותי ייעוץ אסטרטגי למגוון חברות וארגונים, מחזיקה בתפיסת ניהול הלקוח Next Best Action – המטרה של השיטה היא לייצר מצב שבו מול כל לקוח יתבצעו פעולות מסוימות לעידוד הקשר עם החברה באופן שמותאם אליו באופן אישי. בהתאם לאסטרטגיה העסקית שנבנית סביב ניהול הלקוחות, ניתן לשמור על יציבות במכירות, לחזק את שביעות הרצון של הלקוח מהשירות או המוצר ולהגדיל את המכירות בהמשך. שיטת הניהול מונחית על ידי מספר עקרונות בסיסיים: מאגר הלקוחות מקבל התייחסות מלאה, כלומר הקשר יישמר עם כל לקוח בכל שלב שבו הוא נמצא (בהתאם לתוכנית אליה הוא משויך ובהתאם לוותק שלו). בנוסף לכך כל לקוח מקבל נגיעה שונה בהתאם לרווחיות שהוא מייצר עבור החברה. עקרונות חשובים נוספים הם שימור חווית הלקוח ובניית הצעות שיווקיות שיוכלו למצות את הפוטנציאל שלהן מתוך הבנה של האופן שבו מנוהל הקשר עם הלקוח.

חברת Yesum Strategies מנהלת תהליכי ניהול לקוחות מתקדמים עבור החברות והארגונים המובילים במשק הישראלי. היועצים של יישום מתמחים בתחומים עסקיים שונים ומובילים הטמעת תהליכים במסגרת אסטרטגיה עסקית עד להשגת היעד.

יעניין אתכם גם: אסטרטגיה עסקיתפיתוח עסקיחברות ייעוץ אסטרטגי

Summary
אסטרגיה עסקית – איך לעשות את זה נכון - ייעוץ אסטרטגי לחברות
Article Name
אסטרגיה עסקית – איך לעשות את זה נכון - ייעוץ אסטרטגי לחברות
Description
אסטרטגיה עסקית היא חלק בלתי נפרד מההתנהלות של כל בית עסק. תוכנית עסקית טובה היא הבסיס להתנהלות יעילה ומוצלחת בטווח הארוך ומושתתת על הצבת יעדים, הגדרת קהל יעד, ניהול לקוחות, פיתוח עסקי ופרמטרים נוספים.
Author
Publisher Name
יישום אסטרטגיות - תכנון אסטרטגי מקצועי
Publisher Logo